تکنیک های ساده برای کنترل اشتهای کاذب

به گزارش اوربیتال نور، با استفاده از چند تکنیک ساده می توانید اشتهای بیش از حد خود را کنترل کنید.

تکنیک های ساده برای کنترل اشتهای کاذب

به گزارش اوربیتال نور از اوربیتال نور،بسیاری از افراد درگیر اشتهای کاذب می شوند، که منشا اصلی این موضوع احساسات است که با غذا خوردن همراه می گردد.

گاهی فرد به دلیل استرس و نگرانی زیاد یا حتی خوشحالی به طور غیر قابل کنترل بعضی مواد غذایی را بیش از اندازه مصرف می نماید.

گرسنگی منشا فیزیولوژیکی دارد که بر اثر کاهش قند خون به وجود می آید و دارای علائم شاخص گرسنگی، ضعف و بی حالی و خستگی است.

مغز بر حسب عادت تحت شرایط خاصی پیام غذا خوردن و گرسنگی را به بدن ارسال می نماید که به این نوع از گرسنگی اشتهای کاذب گفته می گردد.

-افراد به هیچ عنوان نباید وعده های غذایی خود را حذف نمایند، یعنی مصرف روزانه سه وعده اصلی غذایی همراه با دو میان وعده را نباید از یاد برد.

-بهترین راه برای کنترل اشتهای کاذب نوشیدن مقدار زیادی آب است که می تواند مانع از اشتهای کاذب افراد گردد. هنگام گرسنگی به جای اینکه به دنبال خوردن غذا باشیم، کافی است یک لیوان آب بنوشیم، چرا که این کار باعث فریب بدن می گردد و احساس گرسنگی را از بین می برد.

- مصرف هر چه بیشتر فیبر، فضای زیادی را از دستگاه گوارش به خود اختصاص می دهد و همچنین قند خون و واکنش انسولین را کنترل می نماید، همه این موارد باعث می گردد تا افراددر مدت زمان طولانی دارای یک منبع انرژی مداوم باشند.

منبع: جام جم آنلاین

به "تکنیک های ساده برای کنترل اشتهای کاذب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنیک های ساده برای کنترل اشتهای کاذب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید